درآمد ۸۵ تا ۹۰ درصد صنف آبمیوه و بستنی صفر شد
درآمد ۸۵ تا ۹۰ درصد صنف آبمیوه و بستنی صفر شد
اقتصادسبز آنلاین: آزموده گفت: در حال حاضر 85 تا 90 درصد صنف ما تنها به خاطر روشن بودن چراغ، مغازه را باز نگه داشته‌اند وگرنه درآمد آنها صفر شده است.

اقتصادسبز آنلاین: آزموده گفت: در حال حاضر ۸۵ تا ۹۰ درصد صنف ما تنها به خاطر روشن بودن چراغ، مغازه را باز نگه داشته‌اند وگرنه درآمد آنها صفر شده است.

به گزارش خبرنگار ما، اسکندر آزموده، اتحادیه صنف بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران، در مورد تاثیر شیوع ویروس کرونا بر فروش صنف بستنی و آبمیوه گفت: این موضوع تاثیر بسیار بالایی بر فروش صنف ما داشته است به‌طوری‌که در حال حاضر ۸۵ تا ۹۰ درصد صنف ما تنها به خاطر روشن بودن چراغ، مغازه را باز نگه داشته‌اند وگرنه درآمد آنها صفر شده است.
وی ادامه داد: البته قبل از این بیماری نیز وضیعت درآمدی صنف ما مناسب نبود و از اوایل سال ۹۸ بتدریج با افت بازار روبه‌رو بودیم که کرونا هم به نوعی شرایط را بدتر کرد. چون در این شرایط مردم از خانه خارج نمی‌شوند و آنهایی هم که در بیرون هستند از ترس این بیماری به مغازه‌ها مراجعه نمی‌کنند، البته این شامل تمام صنوف است.
آزموده تصریح کرد: از گذشته همه امید ما به ایام نوروز و اوایل بهار بود و همیشه در این ماه‌ها تقاضا بیشتر از عرضه بود اما شرایط بگونه‌ای است که من تولیدکننده دو یا سه هفته در ماه را به تولید اختصاص می‌دهم. این باعث شده تا تولیدکننده‌ها و کارخانجات بستنی و آبمیوه حتی پیش از کرونا هم ضعیف‌تر شوند. / ایلنا