ذوب‌آهن اصفهان در شرایط سخت، با توان خود بر مشکلات غلبه کرده است
ذوب‌آهن اصفهان در شرایط سخت، با توان خود بر مشکلات غلبه کرده است
اقتصادسبز آنلاین: آیت‌ا... کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در ذوب آهن اصفهان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خط تولید با مسئولین این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.

اقتصادسبز آنلاین: آیت‌ا… کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در ذوب آهن اصفهان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خط تولید با مسئولین این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار ما، آیت ا… صدیقی، امام جمعه موقت تهران در این دیدار از زحمات تلاشگران ذوب آهن اصفهان در عرصه صنعت قدردانی کرد و برای آن‌ها نشاط در کار، موفقیت در زندگی و مصونیت از بلاها و آفت‌ها را از پروردگار مسئلت نمود.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان در شرایط سخت اقتصادی متکی به خود است و بدون دریافت یارانه انرژی و بدون حمایت خاصی، توانسته زیان‌ها را جبران کند. این امر نشان دهنده تلاش کارگران و مسئولین این شرکت است و باید خدا را شکر کرد که این مجموعه پرتلاش بر مشکلات فائق آمده است.
آیت ا… صدیقی یاد آور شد: مدیریت مناسب در این شرکت موجب دلگرمی کارکنان شده و تلاش این کارگران باعث شده که از شرایط خوب در تولید برخوردار باشند.
وی از فعالیت‌های فرهنگی ذوب آهن اصفهان نیز تقدیر نمود و گفت: فعالیت‌های فرهنگی که ایمان و تقوا را رشد بدهد، از تولید و پیشرفت جدا نیست. منفعت کارهای فرهنگی برای سازمان بسیار زیاد است و حاصل آن، تربیت مدیرانی همچون شهید تهرانی مقدم است.
وی پنج عامل آموزش، به کاربستن آموخته‌ها، نوآوری، مجاهدت در کار و اتحاد را عامل موفقیت دانست و افزود: همه ما باید همواره گوش شنوا داشته باشیم و در معلومات خود در جا نزنیم. کسب مهارت‌ها و دانش جدید از وظایف مومن است و هرگز نباید کسب علم را متوقف نمود. همچنین به کار بستن این دانش و علم جدید است که می تواند در کار اثر خود را نشان دهد.
امام جمعه موقت تهران ، هجرت و در نوردیدن مرزهای جدید را از دیگر الزامات موفقیت دانست و گفت: مومن هرگز نباید دو روزش همانند هم باشد و نوآوری را در کار مد نظر قرار دهد. این نوآوری و تحول، عامل جهش تولید است که مقام معظم رهبری فرمودند. در واقع نباید در انتظار حمایت خاصی باشیم بلکه باید با امکانات موجود حرکت کنیم تا تحول صورت گیرد و جهش تولید محقق شود.
آیت ا… صدیقی جماعت و اتحاد را از ارزش‌های مهم دین مبین اسلام و یکی دیگر از عوامل موفقیت در کار دانست و گفت: مدیریت می تواند این اتحاد را در کارکنان ایجاد کند. مدیران باید به سازمان مانند خانواده نگاه کنند و کارکنان را همچون اعضاء آن بدانند و همچون پدر، بدون منت بسیار به آن‌ها محبت کنند.
وی افزود: مدیران باید روی باز و محبت بسیار داشته و از ظرفیت بالایی برخوردار باشند و از یادگرفتن از مجموعه خود پرهیز نکنند و آن را افتخار بدانند.
منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت نیز در این دیدار به تشریح عملکرد و دستاوردهای ذوب آهن اصفهان پرداخت و برنامه‌های این شرکت برای پیشرفت و توسعه را بیان نمود.